statistica_popularnosti_cms_2013Минуло багато часу з дня написання статті “Плюси і мінуси WordPress, як системи управління сайтом“, а вона все також актуальна. За цей час WordPress багато разів оновився і у багато разів покращився, плагінів стало ще більше, а кількість сайтів на WordPress вже перевалює за 60 млн!! що просто вражає уяву, і доводить якість і надійність WordPress як CMS. Отже в цій стати я хочу дати пораду всім хто займається створенням сайтів, не використовуйте самописние недо CMS. На це є ряд причин:

1. Залежність від одного програміста

Що то додати, змінити поліпшити може тільки програміст який писав CMS. Якщо втратити з ним контакт тоді ваш сайт, можна порівняти з автомобілем який ніхто не вміє ремонтувати і обслуговувати.

2. Невідомий рівень безпеки

У WordPress є теж уразливості, але враховуючи кількість людей які його використовують, а їх десятки, якщо не сотні млн, все швидко спливають, обмовляються на офіційному форумі і виправляються розробниками. А які скелети в шафі у самопісний не знає навіть її творець, тому що не можна протестувати самому ЦМС на всі варіанти.

3. Мала поширеність системи

Коли вебмайстер щось не знає по WordPress, йому достатньо написати в гуглі своє питання, наприклад: “Як вивести на головну новини з однієї категорії” і пошуковик видасть тисячі статей, способів, тем на форумах і т.д. А от вирішити так хоч яке-небудь питання з самописною CMS  не вийти, тому що на ній працює від 1 до N -ї кількості сайтів (100, 1000?)

4. Опрацювання системної архітектури

5. Якість коду

6. Відсутність документації, один тільки Кодекс WordPress чого варто, це ціла енциклопедія.

Не буду стверджувати що всі самописние CMS погані, але думаю що більшість. Колись і WordPress був самописним, або дописаним на основі іншої CMS.

fuck-yeah

Самописние CMS це протест, показ амбіцій  програмістів початківців

Що б написати CMS подібне за якістю хоч както порівнянне з WordPress, одному хорошій програмісту знадобитися роки. Перераховувати недоліки самописних CMS можна довго, але чи варто? У 90% випадків для корпоративних сайтів, сайтів візиток, сайтів портфоліо, сайтів турфірм вистачає можливостей WordPress і плагінів. На WordPress можна зробити інтернет магазин і дошку оголошення, можна купити готові шаблони від кращих дизайнерів і встановити їх за пару секунд.

І на закінчення один кумедний випадок. Окрім створення сайтів від і до, ми надаємо послуги окремо: з дизайну, верстки, посадці на WordPress. Якось кілька років тому, пара знайомих, програміст і дизайнер вирішили створити сайт в обхід своєї веб студії де працювали. Дизайнер намалював красиві макети, замовник їх затвердив і дав аванс. Верстати програміст не вмів чи не хотів, і верстку вони замовили у моєї дівчини, близько 10 сторінок макетів. Через пару днів верстка була готова, і відправлена ​​програмісту для посадки на його самописну CMS.

Через пів року при випадково зустрічі з тим самим програмістом, моя дівчина запитала:

– Як там вашпідробіток, замовлення є? Може вже пора валити з кантори і переходити на фріланс?

На що отримав таку відповідь:

-Та не дуже, пам’ятаєш той сайт що ти верстала нам пів року тому, ми його ще не здали, прикинь, замовник ще й адмінку захотів ….fuck-that-bitch-yao-ming