Ця стаття для тих, хто хоче відкрити свій інтернет магазин. У ній я розповім про основні плюси і мінуси такого виду бізнесу. Що таке інтернет магазин? Як через нього здійснюють покупки і оплачують товар? Кому інтернет магазин принесе додатковий прибуток, а кому краще не відмовитися від цієї ідеї?

інтернет магазин – покупка товарів через інтернет

Коротше кажучи, інтернет магазин – це сайт з спеціальними функціональними можливостями. Дві головні відмінності, які відрізняють  інтернет магазин від звичайного сайту – це каталог з категоріями товарів та можливість їх замовлення.
Замовлення товару, або перша перевага інтернет магазину

Перша дуже вагома перевага, якою володіє інтернет магазин: не потрібно нікуди їхати, стояти в заторах, тратити час на дорогу і гроші на пальне, намотувати кілометри по гіпермаркету в пошуках потрібного товару, стояти в чергах. Людина сидить у своєму комфортному кріслі – вдома чи в офісі – з горнятком чаю, відкриває інтернет магазин і замовляє товар.

У інтернет магазин клієнт має віртуальну корзину, в яку він додає товари і, в результаті ,замовляє їх. Клієнт вибирає товар і просто тисне на чарівну кнопочку “купити” – все – товар замовлений! Просто і зручно – чи не так? Після того як клієнт зробив замовлення, воно надходить адміністратору інтернет магазин, після чого він його опрацьовує. В залежності від масштабу, інтернет магазин адміністратором може бути як менеджер з продажу товарів, так і сам власник, безпосередньо. Потім потрібно зконтактуватись з клієнтом: зателефонувати і уточнити кожну дрібницю замовлення, надати детальну інформацію про товар, запропонувати аналоги, пояснити де і як отримати товар, запропонувати способи оплати т. д.

 

Доставка товару – це друга перевага інтернет магазину
Ще одна перевага, яку має інтернет магазин – доставка товару додому або в офіс. Коли замовлення прийняте магазином, товар надсилається тим способом, який обрав клієнт. Найзручніший варіант – це доставки товару додому або в офіс, але це частіше стосується столиці і великих обласних центрів. Частіше, товар забирається зі складу перевізника, на пошті або в місцевому представництві, яке має інтернет магазин.

 

Оплата – як третя перевага інтернет магазину
Частіше за все, товар оплачується при отриманні на складі перевізника чи на пошті готівкою. Безготівкова оплата передбачає передоплату і підтвердження факту оплати, методом надсилання по електронній почті сканованої квитанції. Також, в інтернет магазинах практикується оплата електронними грошима Web Money т.д. і, звичайно, кредитними картками, інтернет картками, але такі способи використовуються не так часто.

 

Кому варто відкрити інтернет магазин, кому він принесе прибуток?
Нижче я навів деякі умови і фактори, необхідні для сворення успішного і прибуткового інтернет магазину:

  • Досвід у торгівлі буде значним плюсом у роботі з інтернет магазин
  • Оформіть ФОП (Підприємця) — це буде потрібно для оформлення договорів з перевізниками, поштою і різних банківських операцій.
  • Попередній досвід роботи з групами товарів, які Ви будете продавати дозволить Вам вести бізнес ефективніше, особливо, якщо у Вас уже є налагоджені канали поставки товарів.
  • Наявність автомобілю дозволить Вам бути мобільнішим і швидше вирішувати питання доставки.
  • Зберіть стартовий капітал, для того, щоб створити інтернет магазин і його розкручувати
  • Краще, якщо у Вас на початку буде інше основне джерело доходів (бізнес чи роботу)

Якщо у вас немає вище перерахованих факторів, то, можливо, краще відкласти ідею про свій інтернет магазин до кращих часів.

Памятайте: інтернет магазин це – повноцінний бізнес!

Інтернет магазин, при правильному підході, може з часом стати Вашим основним бізнесом і приносити прибуток, але потрібно розуміти, що інтернет магазин почне приносити гроші не відразу. Це повноцінна робота, бізнес і складається  з таких складових:

  • Наповнення товаром, а саме: написання описів товару, пошук та публікація фотографій товару і тд.
  • Опрацювання замовлень та робота з клієнтами
  • Доставка замовлень клієнтам клієнтам: для цього потрібно відвозити товар до перевізників, на пошту, в кур’єрські служби і т. д.
  • Розміщення реклами, розкрутка сайту в інтернеті, адже потенційні клієнти просто так на нього не зайдуть.

Отже, бажаючи відкрити свій інтернет магазин, зважте всі “за” та “проти” і вперед до успіху!