Firebug – це унікальна програма-плагін для Firefox, яка допомагає при створенні сайтів, а точніше при верстці сторінок. При створенні сайту, не залежно від двигуна, на якому він буде працювати, макет сайту потрібно спочатку зверстати в HTML 5 і CSS 3. Firebug дає можливість міняти усі стилі, слої і т.д. і бачити зміни в реальному часі, прямо в браузері. Firebug ніби дарує вам очі і, встановивши його, Ви перестанете верстати html на сліпо.

Не потрібно зберігати кожну зміну в style.css і в index.html, не потрібно після цього заміняти їх на сервері. Ви просто відкриваєте Firefox, і міняєте все онлайн, колір бекраунда чи тексту, розмір шрифта усе, бачите який слой “поскаче вниз”  якщо збільшити його ширину і т.д. Усі ці зміни ви бачите миттєво. Якщо ви ще не користувалися Firebug, ви будете вражені, наскільки це зручно.

Далі інструкція по встановленню Firebug і як ним користуватися:

Firebug інструкція по встановленні

Відкриваємо Firefox, натискаємо на кнопку Firefox >> далі >> Додатки

firebug-install

мал. 1

В додатку є пошук доповнень, там набираємо Firebug, і тиснемо на лупу

установка firebug

мал.2

Після завершення пошуку, в результатах першим буде Firebug, натискайте Встановити, не переплутайте з іншими додатками, наприклад FireFlash

как установить  firebug

мал.3

Інструкція по використанні Firebug

Як користуватися  плагіном Firebug

Как пользоваться  firebug

мал.4

Після встановлення Firebug, справа вгорі на панелі Firefox повинна з’явитися іконка жучка 🙂

Как пользоваться  firebug

мал.5

Виберемо body, змінивши колір його фону на чорний ви відразу, моментально побачите результат зміни

Как пользоваться  firebug

мал.6

Для того, щоб вибрати будь-який елемент для змін за допомогою Firebug потрібно натиснути на іконку, дивіться на мал.7

Как выбирать объекты в firebug

мал.7

Після натискання на спец іконку, ви можете вибрати будь-який об’єкт для змін, його код і стиль Firebug моментально  відобразиться в консолі

Выбрать любой слой или объект с помощью firebug

мал.2

За допомогою Firebug, можна робити ще багато корисних штуковин, одна з них, наприклад, вимірювання швидкості завантаження сторінки page speed, і рекомендації по її збільшенню. Спасибі за увагу, впевнений, що ті хто до цього моменту не користувався Firebug, будуть в захваті. Це зручно і легко. Зауважу також, що Firebug, це безкоштовний додаток, віддячити Розробникам ви можете способом дотацій на їх оф. сайті, а як мінімум, давайте дружно скажемо їм спасибі.